Doświadczenia z chemii dla dzieci

Magia otaczającego świata – co mogą o niej opowiedzieć doświadczenia z chemii dla dzieci

Poniżej przedstawiamy wszystkim zmęczonym rodzicom i opiekunom żywych, aktywnych i twórczych pociech nasz przepis na  okiełznanie ich ciekawości. W sumie jest on raczej prosty.

Wydaje się, iż nic tak skutecznie jej nie zaspokaja jak zaangażowanie i/lub uczestnictwo, na przykład w doświadczeniach z chemii dla dzieci. Jeśli prowadzimy przedszkole i siłą rzeczy stykamy się ze zwielokrotnionym strumieniem tejże, pokaz kolorowych prostych i pobudzających wyobraźnię eksperymentów z zakresu fizyki lub chemii podczas warsztatów naukowych dla przedszkoli również może stać się naszym udziałem.

Doświadczenia z chemii dla dzieci, podczas których można wywołać burzę w szklance wody, kolorowy deszcz, zobaczyć tańczący olej, czy sprawdzić w jakiej linii, jak od punktu do punktu biegnie światło zaciekawić mogą i młodszych i starszych, a warsztaty naukowe, zajęcia naukowe, czy doświadczenia naukowe dla dzieci organizowane przez ekipę popularyzatorów ”Czary, mary-eksperyment” na warszawskiej Woli na długo pozostają wszystkim widzom oraz uczestnikom w pamięci.

Ta doświadczona ekipa zorganizuje eksperymenty naukowe dla przedszkoli, więc już uczęszczając do grupy starszaków można poczuć się jak prawdziwy, słynny, podziwiany naukowiec eksperymentator, lub choćby jego asystent. Już wówczas zgłębimy więc nasz świat, w którym chemia żywi leczy ubiera i broni, a fizyka dotrzymuje jej kroku. Co pozwala odkryć jak świat jest interesujący, uczyni też zadość naszemu pragnieniu zrozumienia złożoności naszego otoczenia i skanalizowania naszej zazwyczaj kilkuletniej nieposkromionej ciekawości, która przynagla do poznania jak wędruje woda, sprawdzenia jak zatonął Titanic i co takiego ciecz nienewtonowska.

Facebook
Instagram