Urodziny z Eksperymentami Józefów

Eksperymenty dla dzieci – ukazywanie magii otaczającego świata

Świat jest interesujący, a przynajmniej często bywa dla większości z nas – w szczególności wówczas gdy przebywamy na nim niedługo i dopiero zaczynamy go poznawać. Wydaje się, że od zawsze też pragniemy poznać i zrozumieć złożoność naszego otoczenia – zwłaszcza gdy jesteśmy kilkulatkiem o nieposkromionej ciekawości.

Poniżej przedstawiamy wszystkim zmęczonym rodzicom i opiekunom żywych, aktywnych i twórczych pociech nasz przepis na okiełznanie ich ciekawości. W sumie jest on raczej prosty. Wydaje się, iż nic tak skutecznie jej nie zaspokaja jak zaangażowanie i/lub uczestnictwo, na przykład w eksperymentach dla dzieci, warsztatach naukowych czy zajęciach naukowych. Jeśli prowadzimy przedszkole i siłą rzeczy stykamy się ze zwielokrotnionym strumieniem tejże, pokaz kolorowych, prostych i pobudzających wyobraźnię eksperymentów z zakresu fizyki lub chemii podczas warsztatów naukowych dla przedszkoli również może stać się naszym udziałem.

Eksperymenty dla dzieci, podczas których można wywołać burzę w szklance wody, kolorowy deszcz, zobaczyć tańczący olej, czy sprawdzić w jakiej linii, jak od punktu do punktu biegnie światło, zaciekawić mogą i młodszych i starszych, a warsztaty naukowe, zajęcia naukowe, czy eksperymenty naukowe dla dzieci organizowane przez ekipę popularyzatorów ”Czary, mary-eksperyment” na warszawskim Żoliborzu na długo pozostają wszystkim widzom oraz uczestnikom w pamięci.

Ta doświadczona ekipa zorganizuje eksperymenty naukowe dla przedszkoli, więc już uczęszczając do grupy starszaków można poczuć się jak prawdziwy, słynny, podziwiany naukowiec eksperymentator lub choćby jego asystent. Już wówczas zgłębimy więc nasz świat, w którym chemia żywi leczy ubiera i broni, a fizyka dotrzymuje jej kroku.

Facebook
Instagram