URODZINY Z EKSPERYMENTAMI

Standardowe przyjęcie urodzinowe to balony, serpentyny, konfetti i tort. Wszyscy wiemy, że to świetny zestaw, ale my proponujemy dorzucić do tego jeszcze kolby, pipety, odrobinę fenoloftaleiny, trochę dymu i dużo mądrej zabawy.

Doświadczenia chemiczne i fizyczne są bowiem fantastycznym sposobem na pobudzenie ciekawości i kreatywne spędzenie czasu w gronie kolegów i koleżanek. Tak przygotowane atrakcje pozwolą uczestnikom na aktywne doświadczanie i poznawanie świata, dając przy okazji mnóstwo radości i uśmiechu.

A ten, kto uważa, że nauka jest nudna, chyba nigdy jeszcze nie robił z nami eksperymentów.

Ważne informacje:

  • urodziny z eksperymentami zawsze prowadzi doświadczony animator, trwają 60 minut, a same eksperymenty przybierają formę warsztatową
  • potrzebujemy miejsca do pracy czyli stolików i krzesełek dla każdego uczestnika, tak żeby wszyscy mogli samodzielnie wykonywać poszczególne eksperymenty
  • będziemy potrzebować dostępu do wody oraz prądu (tylko przy niektórych tematach)
  • dojeżdżamy do klientów na terenie całej warszawy i okolic
  • każdy uczestnik urodzin wykonuje swój eksperyment, który zabierze ze sobą do domu
  • wybór spośród 8 tematów podzielonych na różne kategorie wiekowe

Wybierz swój temat urodzin

Reakcje chemiczne

Sprawdzimy czym są reakcje chemiczne, jak powstają, czy wszystkie są takie same i co można z nich stworzyć. Poznamy naczynia i narzędzia chemików, połamiemy sobie języki wymawiając nazwy dziwnych substancji, a do pomocy w eksperymentach zaprosimy… słonia!

Wiek: +5

Suchy, nie mokry

Wszyscy wiemy co się stanie gdy wyjmiemy kostkę lodu z zamrażarki, ale… nie tym razem. Na urodziny zabierzemy ze sobą niezwyczajną substancję – lód, ale taki, który się nie topi! Niemożliwe? Będą kolby, piana, dużo piany….i mnóstwo dobrej zabawy! Na pożegnanie każdemu zrobimy suchy prysznic.

Wiek: +3

Trzy kolory

Świat dookoła nas jest pełen barw, odpowiadają za to różne zjawiska optyczne. My jednak mamy do dyspozycji tylko trzy kolory, czy to mało? Oczywiście, że nie! Okazuje się bowiem, że słoneczny żółty, podniebny niebieski i truskawkowy czerwony to bardzo zdolne kolory i razem potrafią nieźle namieszać. Czas zabarwić nasze urodziny o całą paletą kolorów. Czy komuś uda się stworzyć tęczę?

Wiek: 3-6

Czary mary eksperyment

Chemia chemią, nauka nauką, ale czasami nawet naukowcy nie dowierzają w to co odkrywają podczas swoich eksperymentów. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości, udowodnić, że nauka to nie czary, ale zrobimy to w iście zaczarowany sposób. Będzie trochę magii, ale spokojnie, bez czarodziejskiej różdżki, a na koniec i tak wszystko wyjaśnimy.

Wiek: 4-12

Elektryczność statyczna

To będą elektryzujące urodziny. Przekonamy się co potrafią ładunki elektryczne. Dowiemy się kto zdoła zapalić świetlówkę swoim ciałem, a komu staną włosy dęba przy spotkaniu z maszyną Pana Van de Graaffa. Sprawimy też, że przedmioty zaczną lewitować.

Wiek: +7

Fabryka glutków

Giętkie i elastyczne, plastelina, balon, plastikowa torebka – te wszystkie materiały łączy fakt, że są polimerami. Ale co to tak naprawdę znaczy? Oprócz codziennych zastosowań świetnie nadają się do produkcji… ciągnących glutków i to będzie nasze zadanie. Stworzymy istną glutkową fabrykę!

Wiek: +3

Dawno temu na ziemi

Wiele lat temu przechadzały się po ziemi fascynujące stworzenia – dinozaury. Czy na pewno wiemy jak dawno temu to było? I skąd możemy się dowiedzieć jak dinozaury wyglądały? Czy lubiły eksperymenty? Gdzie znaleźć ich skamieniałe szczątki? Może będziemy mieć szczęście i
odnajdziemy swoje własne dinozaury.

Wiek: +3

Detektywi

Czy naukowcy uwielbiają rozwiązywać zagadki? Pewnie, że tak! To nie ma co się dłużej zastanawiać, bo jest sprawa do rozwiązania. Każdy z młodych detektywów będzie miał za zadanie zebrać dowody i poddać je naukowej analizie, ale czy to wystarczy żeby wytypować podejrzanego?

Wiek: +6

Nasza ekipa to ludzie z wieloletnim doświadczeniem,
dla których największym sukcesem są uśmiechnięte dzieci.

Kilka faktów o nas

Pragniemy, żeby dzieci na naszych zajęciach się rozwijały.

Kreatywności

100%

Zaangażowania

100%

Satysfakcji

100%

Spodobało Ci się to co robimy? Napisz do nas.

kontakt@czarymaryeksperymenty.pl

Facebook
Instagram