Warsztaty naukowe dla dzieci

Co nam może ukazać magię otaczającego świata – warsztaty naukowe dla dzieci

Poznać świat, myśl, która towarzyszy chyba nam wszystkim i młodszym i starszym. Czasami już uczęszczając do grupy starszaków można poczuć się jak prawdziwy, słynny, podziwiany naukowiec eksperymentator, lub choćby jego asystent. Już wówczas zgłębimy więc nasz świat, w którym chemia żywi, leczy, ubiera i broni, a fizyka dotrzymuje jej kroku. Wówczas warto poznać taką ekipę popularyzatorów jak „Czary, mary eksperymenty”. Ta doświadczona ekipa zorganizuje eksperymenty naukowe dla przedszkoli.

Świat jest interesujący, a przynajmniej często bywa dla większości z nas – w szczególności wówczas gdy przebywamy na nim niedługo i dopiero zaczynamy go poznawać. Wydaje się, że od zawsze też pragniemy poznać i zrozumieć złożoność naszego otoczenia – zwłaszcza gdy jesteśmy kilkulatkiem o nieposkromionej ciekawości.

Poniżej przedstawiamy wszystkim zmęczonym rodzicom i opiekunom żywych, aktywnych i twórczych pociech nasz przepis na  okiełznanie ich ciekawości i w sumie jest on raczej prosty. Wydaje się, iż nic tak skutecznie jej nie zaspokaja jak zaangażowanie i/lub uczestnictwo, na przykład w eksperymentach, warsztatach naukowych dla dzieci czy zajęciach naukowych. Jeśli prowadzimy przedszkole i siłą rzeczy stykamy się ze zwielokrotnionym strumieniem tejże, pokaz kolorowych prostych i pobudzających wyobraźnię eksperymentów z zakresu fizyki lub chemii podczas warsztatów naukowych dla przedszkoli również może stać się naszym udziałem.

Warsztaty dla dzieci, podczas których można wywołać burzę w szklance wody, kolorowy deszcz, zobaczyć tańczący olej, czy sprawdzić w jakiej linii, jak od punktu do punktu biegnie światło zaciekawić mogą i młodszych i starszych, a warsztaty naukowe, zajęcia naukowe, czy warsztaty naukowe dla dzieci organizowane przez ekipę popularyzatorów ”Czary, mary-eksperyment” na warszawskim Bemowie na długo pozostają wszystkim widzom oraz uczestnikom w pamięci.

Facebook
Instagram